KATEGORIE
Darmowe ogłoszenia lokalne
Dodano: 2019-07-23

Biżuteria - metal szlachetny

Array

Biżuteria dzisiaj to jeden z najczęściej skupowanych przedmiotów. Każdy jej posiada dużo od poprzednich pokoleń, a gdy sytuacja finansowa jest bardzo trudna lub po prostu biżuteria już się nie nadaje do użytku to można ją skupić. Jaki rodzaj biżuterii jest najczęściej skupowany i jakie są ceny rynkowe?

Materiał z którego jest wykonana biżuteria to najważniejszy aspekt. Szlachetne metale są najczęściej skupowane. Plastikowa czy ze sztucznych materiałów biżuteria nie jest skupowana. Złoto, srebro czy platyna to surowce z których biżuteria często jest wykonana. Można zarobić na sprzedaniu biżuterii ze szlachetnych metali czy kamieni, jednak warto zwrócić uwagę na cenę co sprzedajemy.

Istnieje mnóstwo skupów złom z metalami szlachetnymi i każdy z nich ma inny cennik. Poszukanie najlepszej ceny jest warte gdy ilość biżuterii lub jej waga jest spora. Ogólnie to złoto jest najważniejsze. Za biżuterię ze złota dostaje się najwięcej pieniędzy. Kolejnym surowcem jest platyna, a na końcu srebro. Oczywiście waga też jest ważna. Za delikatną i lekką biżuterię wiadomo że dużo się nie dostanie.
Skup metali szlachetnych to dobry pomysł aby się pozbyć nieużywanej biżuterii i dorobić sobie dodatkowo.