KATEGORIE
Darmowe ogłoszenia lokalne
Dodano: 2018-08-30

Kominki meksykańskie - jak działają i o czym należy pamiętać?

Array

Tradycyjne meksykańskie piece podbijają serca Polaków. Te wykonane z wypalonej gliny kominki, coraz częściej pojawiają się w naszych ogrodach i na tarasach. Wykorzystywane jako źródło ciepła oraz odstraszacz uciążliwych komarów. Stanowią także estetyczną dekoracją. Są tematem do rozmowy w każdym ogrodzie, w którym się znajdują. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się na wielu podwórkach i tarasach.

 

Jak działają?

Kominki meksykańskie to piece wolnostojące. Są stosunkowo lekkie, z łatwością można zmienić ich położenie. Wiele modeli składa się z części, które można rozdzielić. Rozwiązanie to ułatwia przechowywanie i jest szczególnie przydatne w zimie. Kominki składają się z otwartego paleniska i stalowych, solidnych nóg. Są wytrzymałe, odporne na upływ czasu. Dostępne w wielu odcieniach, dzięki czemu łatwo można dobrać je do pozostałych elementów wyposażenia ogrodowego. Modele różnią się od siebie także kształtem oraz wykończeniem. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.
Dużą zaletą glinianych piecyków, jest sposób, w jaki kumulują i oddają ciepło. Ogrzewanie nimi można porównać do pieca kaflowego, jednak w przeciwieństwie do niego ich nagrzanie trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie trzeba palić w nim kilka godzin. Sposób odprowadzania dymu to także ogromna zaleta kominków meksykańskich. Wydobywa się on w górę, przez komin. Tym sposobem, odstrasza insekty, nie dusząc jednocześnie gości. Pionowy komin ułatwia wydobycie zanieczyszczeń powstałych podczas spalania, dzięki czemu w komorze nie zostaje zbyt wiele popiołu. Ponadto kominek meksykański jest dużo bezpieczniejszy od metalowego paleniska, ponieważ jego powierzchnia nie nagrzewa się tak bardzo. Szansa poparzenia jest więc dużo mniejsza niż w przypadku innych, zastosowanych w ogrodzie rozwiązań. Sprawdzi się to szczególnie na rodzinnych podwórkach, gdzie często przebywają dzieci.

 

O czym należy pamiętać?

Najważniejszą zasadą dotyczącą stosowania kominków meksykańskich, jest sprawdzenie, czy komin jest otwarty. Nie można dopuścić do zbytniego nagrzania się wnętrza kominka. Zbyt wysokie temperatury sprawią, że gliniana powierzchnia może zacząć pękać. W kominku należy palić drewnem lub brykietem. Firmy mają w swojej ofercie także specjalne paliwo.
By kominek służył nam jak najdłużej, warto zdecydować się na zakup specjalnego impregnatu do gliny. Substancja ta dodatkowo zabezpieczy powierzchnię.

 

Dla kogo?

Kominek meksykański będzie świetnym rozwiązaniem dla miłośników oryginalnego designu. Jeśli lubisz zachwycać i szukasz dobrego sposobu na utrzymanie ciepłej temperatury w ogrodzie lub na tarasie, rozważ zakup kominka meksykańskiego. Ręcznie wykonane zdobienia, z pewnością zaciekawią każdego Twojego gościa i członków rodziny. Dostępność modeli w różnych rozmiarach i kształtach sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kominki meksykańskie to idealne połączenie oryginalnego wyglądu z funkcjonalnością.