KATEGORIE
Darmowe ogłoszenia lokalne
Dodano: 2019-07-23

Ekologia przede wszystkim

Array

Można łatwo zauważyć iż dawniej nie było aż tak głośno o byciu eko. Ale czy wszyscy chcą być naprawdę eko świadomi – czy może staje się to po prostu modne i na topie?

Bądź co bądź – czy nastała taka moda, czy też nie, ma to swoje ogromne plusy dla naszego środowiska i przyszłego świata. W życie wchodzą coraz to nowe przepisy na temat zabezpieczania kominów w fabrykach specjalnymi i obowiązkowymi filtrami, wzrasta coraz większa świadomość wśród kierowców samochodów aby ograniczyć transport prywatny i przerzucić się czasem do transportu publicznego.
Organizowane są dni bez samochodu, czy też zbiórki baterii czy też większego sprzętu elektronicznego. W szkołach także są różne akcje dla dzieci, takie jak przykładowo Dzień Ziemi, czy też godzina dla Ziemi bez zużycia prądu elektrycznego.

Takich przykładów można wymienić setki a nawet i tysiące, ale niestety jeszcze nie wszyscy zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Efekty zanieczyszczenia środowiska są druzgoczące... kwaśne deszcze, topnienie lodowców czy zmiany klimatyczne, tego wszystkiego doświadczamy już teraz, a co dopiero będzie za kilka lat? Chyba czas najwyższy aby zadbać o Świat, o lepszy Świat dla naszych potomków.