KATEGORIE
Darmowe ogłoszenia lokalne
Szukaj w:
Dodano: 2023-12-21
Pozostało: 179 dni

MICHNIKOWSZCZYZNA - legendarna książka Rafała Ziemkiewicza

#9023
Cena:
1,-
Miasto:
Warszawa
Strona www
Wyświetleń:
150

Legendarna książka i bestseller wybitnego i cenionego w całej Polsce pisarza i publicysty Rafała Ziemkiewicza wciąż do kupienia.


 


Adam Michnik nie sprawuje już rządu dusz, ale jad, który wsączył w polskie umysły, wciąż je zatruwa. Fałsze, które upowszechniała jego propaganda, wciąż pokutują w publicznych sporach, a absurdy, które podniósł do roli aksjomatów, wciąż dla wielu pełnią rolę drogowskazów. Nie wolno milcząco przejść nad nimi do porządku dziennego i bez wchodzenia w polemikę, bez refleksji głosić rzeczy diametralnie sprzecznych. Choć polska ociężała umysłowo inteligencja właśnie tak najbardziej lubi – gotowa równie gorąco przyklaskiwać i temu, co mówi, że czarne, i temu, co dowodzi, że białe, byle owej sprzeczności nie eksponować, byle było słodko, miło, przyjemnie i bezkonfliktowo.


Tak, Adam Michnik poniósł klęskę. Praktycznie na wszystkich możliwych polach. Ale czy to znaczy, że można udać, iż go nigdy nie było?


Adam Michnik zasługuje na sprawiedliwość. Trzeba mu tę sprawiedliwość – jedni powiedzą „wymierzyć”, a inni „oddać”. Ale w każdym razie trzeba się na nią zdobyć. Trzeba wreszcie przynajmniej spróbować.


Oto moja próba.


 


Historia “czołowego” opozycjonisty z okresu komunizmu w Polsce ( jak najbardziej w cudzysłowiu bo prawdziwymi czołowymi to byli Żołnierze Wyklęci po wojnie, którzy robili z komunistami to co należało czyli zabijali ich a nie się z nimi kumali i dogadywali jak ta kanalia ) wobec komunistycznych władz PRLu ( ale nigdy wbrew rozpowszechnionej legendzie opozycjonisty niepodległościowego i wolnościowego, tylko takiego “polskiego Trockiego” w opozycji wobec “polskich Stalinów” - Gomułka , Gierek , Jaruzelski – któremu w panującym wtedy ustroju totalitarnym nie podobały się tylko “błędy i wypaczenia” a reszta na czele z zamordyzmem i podległością jakiemukolwiek Wielkiemu Bratu – wtedy z Moskwy, dziś z Brukseli – jak najbardziej mogła być – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ ! ) i jego niewątpliwego sukcesu w III RP jakim stał się ogromny wpływ jego samego i jego Gadzinówki Wybiórczej na ukształtowanie łże elit wolnej Polski roszczących sobie prawo do przekształcania i tresowania “polskiej hołoty” ( oczywiście obowiązkowo antysemickiej ) na cywilizowanych Europejczyków.


 


Sukces na szczęście tylko chwilowy ( choć trwający jednak parę ładnych lat i czyniący swoiste pranie mózgów rodzącej się nowej elicie nowej Polski ) bo jak pokazał czas owe pseudo elity stały się wynaturzonym salonem i kółkiem wzajemnej adoracji ( co zobaczyła na szczęście większość Narodu ) niedopuszczającym innego myślenia o roli Polski i Polaków we współczesnej Europie jak tylko bycie podnóżkiem i kundlem dla zachodnioeuropejskich elit ( z mocno zaszczepioną Narodowi przez michnikowszczyznę pedagogiką wstydu i poczuciem winy za przypisane cudze zbrodnie z przeszłości ) a sam Adam Michnik stał się dziś tylko stetryczałym dziadem toczącym pianę z pyska niczym wściekły knur gdy tylko ktoś “śmiał” grzecznie pozdrowić jego brata Stefana Michnika ze Szwecji ( wielce “zasłużonego” sędziego z lat 50tych z nadzwyczajnej kasty ) i plującym jadem nienawiści i ksenofobii na prawo i lewo ( zdecydowanie jednak bardziej na prawo ).


 


NOWE WYDANIE PO WIELU LATACH TEJ OBOWIĄZKOWEJ DLA KAŻDEGO NORMALNEGO POLAKA LEKTURY ( wraz z innymi bestsellerami autora ) DO KUPIENIA W :


KSIĘGARNIACH TRADYCYJNYCH – np. empik


KSIĘGARNIACH INTERNETOWYCH – np. wydawnictwa Fabryka Słów – strona internetowa fabrykaslow.com.pl 


I W SKLEPIE INTERNETOWYM SAMEGO AUTORA – strona internetowa https://ziemkiewicz.sklep.pl/


 

Szybki kontakt
Osoba kontaktowa
WYDAWNICTWO
Twój e-mail
Treść wiadomości